دریافت گواهینامه ISO9001:2015 در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل

🔷 دکتر نوید خبیری مشاور اتاق بازرگانی اردبیل در حوزه طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت ضمن تبریک در خصوص دریافت گواهینامه ISO9001 ویرایش ۲۰۱۵ برای سیستم مدیریت کیفیت اتاق اردبیل گفت: این ابتدای کار می باشد و اتاق اردبیل می بایست ضمن صیانت از سیستم طراحی شده، اقدام به بهبود و افزایش بلوغ آن نماید و همچنین در یک چشم انداز ۶ ساله نسبت به حضور در ارزیابی های مدل های تعالی اقدام نماید.

🔷به گزارش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل، نوید خبیری در آئین اختتامیه ممیزی ثبت و صدور گواهینامه ۹۰۰۱ ISOبا ویرایش ۲۰۱۵ در اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: تمامی دغدغه ما در تیم اجرایی شرکت مهندسین مشاور پارسیان هوشمند سرآمد در طی هفت ماه گذشته، طراحی و پیاده سازی یک سیستم مدیریت کیفیت اثربخش بود بگونه ای که بتوان با استفاده از این بستر مناسب موجبات اثربخشی، کارایی و همچنین تسهیل امور فرایندهای اتاق اردبیل را فراهم کرد.

 

🔷مدیر پروژه طراحی سیستم مدیریت کیفیت اضافه کرد: یکی از ویژگی های مثبت سیستم طراحی شده، شناسایی ۲۷ فرآیند در شش گروه رهبری، طرح ریزی، پشتیبانی، عملیات، ارزیابی عملکرد و بهبود است که پنج فرآیند آن بر اساس راهنمای ارزشمند PCF APQC بهینه کاوی شده است و این امر تواند حرکت اتاق به سمت معماری تمامی فرآیندهای کسب و کار را (BPM) تسهیل نماید.

🔷خبیری با اشاره به اینکه در سازمان‌های خدمات‌محور با مفهوم مشتری‌ دچار مشکلات و برخی نارسائی‌ها هستیم افزود: ما نسبت به شناسایی و طبقه‌بندی فعالان اقتصادی در ۶ گروه متفاوت (فعالان اقتصادی دارای فقط کارت، فعالان اقتصادی در قالب هیات های اعزامی، پذیرشی و نمایشگاه ها، تشکل ها، متقاضیان دریافت خدمات پژوهشی و فراگیران آموزشی) اقدام کردیم به گونه ای که بر اساس نیازها و انتظارات هر گروه مکانیزم سنجش رضایت جداگانه ای طراحی و پیاده سازی گردید و همچنین برای ثبت داده های جمع آوری شده از هر گروه یک بانک اطلاعاتی جداگانه کد شده است. ایشان در این خصوص مدعی شد که اتاق بازرگانی اردبیل هم اکنون قادر به دریافت گواهینامه سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتری مطابق استاندارد ISO10004 می باشد.

🔷وی اضافه کرد: ۳۸ عدد بانک اطلاعاتی برای فرآیندهای اتاق کد شده است به گونه ای که این بانک ها بستر مناسبی برای پایش، اندازه گیری و تجزیه و تحلیل شاخص ها به صورت ماهیانه، سه ماهه، نیم سال و سالیانه را تا چشم اندازه ۱۴۰۱ (دو دوره سه ساله) ایجاد کرده است. خبیری خاطر نشان شد که این بانک های اطلاعاتی می توانند در آینده تبدیل به داشبورد مدیریت مناسب گردند به گونه ای که فرآیند تصمیم گیری و تصمیم سازی برای مدیران اتاق اردبیل تسهیل گردد.

🔷خبیری از شکل‌گیری کمیته استراتژی متشکل از خبرگان استان خبر داد و گفت: این کمیته ماموریت ارزیابی محیط کسب و کار، تدوین سند استراتژی اتاق، خط مشی، اهداف و برنامه بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت اتاق را به عهده خواهد داشت.

🔷وی ضمن قدردانی از همکاری خوب پرسنل اتاق بازرگانی اردبیل در اجرای این پروژه در هفت ماه اخیر و همچنین حمایت حوزه ریاست و دبیر محترم اتاق جناب آقای مهندس وثوقی بیان داشت: اجرای موثر سیستم مدیریت کیفیت به پرسنل هر مجموعه و حمایت های مدیران آن مجموعه بستگی دارد، لذا تمامی پرسنل اتاق می بایست در ابتدا با کوشش بسیار نسبت به بالغ تر شدن سیستم کمک نمایند تا در آینده نزدیک بتوانند از مزایای یک سیستم مدیریت کیفیت اثربخش و بالغ بهره مند شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *